Igas paradoksis, mis on kunagi lahendatud, on leitud viga. Võtame näiteks Zeno paradoksid. Väga tuntud näiteks Archilleuse ja kilkonna paradoks. Või Zeno noole paradoks. Algul esitatuna tunduvad need tõesti lahendamatutena ja me oleme hämmingus, sest me ju teame et kiiremini liikuv Archilleus möödub kilpkonnast. Need paradoksid on tänapäeval põhikooli lastele lahendamiseks ja inimesed siiski usuvad et liikumine on olemas. Kuid Zeno ei uskunud. Ta lõpuks lähetaski oma maailmavaate oma mõistatustest mis ta esitas. Ta ei teadnud, et need on vigased. Ta ei teinud järeldusi maailma jälgides vaid matemaatilistest lähenemistest, mis tõlgendavad maailma valesti. Zeno üritas oma elu ja maailma tema ümber ümber seada loogilisse korda, kus tema esitatud paradoksid oleksid tõesed. Ma ei usu, et tal see täielikult õnnestus, kuid ta kindlasti üritas seda teha. Tänapäeval tegeletakse muidugi palju keerulisemate paradoksidega, eriti just kvantfüüsikas. Kuid ma olen märganud, väga suur enamus füüsikutest on väikesed Zenod. Nad pole leidnud lahendust paradoksile ja lihtsalt aktsepteerivad seda ja ehitavad oma vaateid paradoksaalsele vaatele. Kuigi jah paradoks ei ilmnenud võib-olla sama moodi nadu Zenol, kes kasutas õiget matemaatilist lähenemist valele asjale. Mina lähenen kvantparadoksidele kui naturaalparadoksidele, mis hoiavad universumi sedasi nagu ta on, sest kogu eeldus, et me elame universumis mis eksisteerib on paradoks. Mitte millestki tekkis midagi. Me oleme kõik üks ja mitte midagi. Me oleme kõik tähetolm ja valgus ja vibratsioon, mis tekkis eimillestki. Ma ei tea paradoksi lahendust, või viga, mida on tehtud. Kuid ma usun, et see on lahendatav. Kõik oleneb mis külje alt asja vaadata. Lõputud trepid on vaid ühe kindla nurga alt vaadatuna lõputud. Minu vaadete kohaselt on kõik asjad paradoksaalsed, senikaua, kuni sa ei vali. Teadvus ja vaba valik kaotab ära paradoksid ja hävitab ka elektroni lainelised omadused, mis meie jaoks hoopis tekitab paradoksi, kas pole mitte vahva. Oeh, kuidas mulle selline mõtlemine meeldib. Solve the paradox and/or the dream will end ! Ma ei teagi kas siin kasutada või'd või ja'd. Esimene tunnetus ütles 'või' hilisem loogika 'ja'.
Hea on sita iseloomuga.
Tegelikult ma ei tea eriti midagi kvant teooriatest ja gravitatsiooni teooriatest, kuid pinnapealselt olen kursis. Ja ma leiutasin oma enda gravitatsiooni teooria 'from scratch' või nii... Teiega ma seda ei jaga, sest ühti minu eeldust selle loogika edasiseks rajamiseks pole laborites testitud ja ilmselt neid ei saagi veel reaalselt tänapäeva tehnoloogiaga testida. kuid siiski ma lihtsalt mainin selle ära et mul on teooria, lihtsalt selle pärast, et fuck you! Mulle lihtsalt meeldib mõelda asjadest millest ma midagi ei tea.
Teate et mõni täiskasvanud inimene pole kuulnudki, mis asi on munatops. Aga samas, ega keegi ju otseselt selliseid asju ju ka lastele ei õpeta . . .
Veider kuidas ma ei tee plaane oma elu jaoks, kuid ma teen vahel plaane mida ma unes tahaks näha.
Hops!
Tänapäeva (kaugema) maailma uurimine põhinebki sellel, et eeldatakse, et kõikjal mujal kehtivad samad füüsika seadused, mis meil Maalgi.
VastaKustutaÄkki on see ka õige lähenemine valele asjale, sest selline lähenemine on õige vaid meile?
Võib-olla tõesti. Aga senikaua, kui me ei tea, oleks soovitatav teooriaid välja mõelda. Kunagi ei tea, mil lotovõit, või siis Nobel, tuleb :-D
Kustuta