Täiskasvanud mehed on sunnitud lapsi kartma. Kui mees jalutab üksi pargis, istub pingile ja tema juurde jalutab uudishimulik väike tüdruk, siis mida see mees peaks tegema? Kas kommi tohib pakkuda? See ju kõige suurem stereotüüp. Isegi tere ei tohiks tüdrukutirtsule öelda, sest kui emme seda üle pargi näeb siis ta jätab vaese mehe näo igaveseks meelde ja mitte heatahtlike inimeste nägude kataloogi. Isegi kaugelt naeratada enam pole meestel võimalik. Igasugune kontakt võõraste lastega kaob. Seega mehed, kui te näete pargis väikest last enda poole tulemas, siis jookske. Vahet pole kui palju teile lapsed meeldivad nende lapselikkuse, armsuse, lõbususe, lihtsuse ja uudishimu poolest, te peate neid kartma. Sest ükski emme ei usu, et maailmas on ükski mees, kes ei oleks pedofiil.
Ma polnud tükk aega kindel, mis kuradima leiutis on linnamaastur. Ma olin kindel, et see on vaid ärikate showoff. Kuid ei, tuleb välja, et linna teed, kuigi suurelt osalt asfalteeritud ja siledad, on täis sedavõrd suuri auke, et ma kardan et varsti jääb ka linnamaasturist väheseks ja varsti asenduvad need offroad liiklusvahenditega. Sest linnamaastur on ilmselt mõeldud paar kolm teeauku päevas kenasti üle elama. kuid see arv ei ole enam nii väike meie linnades.
"Religious people say - well science is just full of theories... well religion is just full of stories. They are not even theories. It's one level below. It's just what somebody said." - Eddie Izzard
Inimesed ei usu enam ammu kõikvõimsasse jumalasse, isegi, kui nad väidavad, et usuvad. Käikvõimas jumal on vana testamendi jumal. Ta sekkus maiste tegevuste käiku, kui tal sellega mingi asi ajada oli. Ta saatis ingleid või ilmus ise, kas siis põõsana või mõnel muul moel. Tänapäeval, isegi väga religioosses seltskonnas olles, ei võetaks kedagi tõsiselt kui ta väidaks, et põõsas läks põlema ja jumal rääkis põõsa seest temaga. Sellised inimesed saadetakse, kas vaimuhaiglasse uuringutele, või võõrutusravile. U.S.A kohtus on käinud läbi palju mõrvareid, kes on väitnud, et jumal käskis neil näiteks oma lapse ära tappa. Ja muide, tihti on kogu vandekohtu liikmed kõik kristlased, kaasaarvatud kohtunikud, süüdistajad ja kaitsjad. Kõik on vandunud käsi piiblil. Aga mitte üheski istungis pole arutlemise alla tulnud küsimust, aga äkki tõesti jumal võttiski temaga ühendust ja käskis tappa oma lapse. Ei, enamasti kaalutakse sellistel istungitel kahte valikut - mõista süüalune süüdi ja teda karistada, või langetada süüdistused, sest süüalune on hallutsinatsioonidega. Mitte kedagi pole õigeks mõistetud, arvestades asitõendeid, et tegu oli jumala tahte ja sooviga. Kuidas siis saab selliste kristlaste väidet kõikvõimsast jumalast tõsiselt võtta, kui nad ise just eitasid Abrahmi.
Muide, andke mulle märku kommentaaridesse, kui ma ehk liiga palju räägin religioonist. Kedagi peale minu, ei tundu see eriti huvitavat.
Scientia potentia est? Ei! Ma pole kohe üldse nõus selle väitega. Selles on suur loogikaviga. Ja veel suurem eetikaviga (niivõrd kuivõrd eetikas saab vigu teha ja kuidas eetikat mõista jne, aga ma olen üsna kindel, et enamik leiavad endas selle eetika, mis leiab nende sõnade käsitluses suure probleemi). Esitan kõigepealt, selles lauses peituva loogikavea, sest sealt tuleneb see, miks mulle see lause eetiliselt ei meeldi. Lihtsuse mõttes, sest inimesed ei vald enamasti ladina keelt ja ka mina mitte, tõlgin selle eesti keelde - 'teadmised on võim' (inglise keeles 'knowledge is power') . Palun tähele panna, et see pole enam levinud eestikeelne väljend 'teadmistes peitub vägi'. Need on kaks väga erinevat asja. See lause peidab endas vägagi tuntud loogikaviga. Esitan selle kohase suvalise näite - Kõik koerad surevad millalgi. Minu vanaisa on surnud. Järelikult minu vanaisa oli koer. Kõik te mõistate, et see on vigane väide tekitatud kahe tõese väite valel kokkusobitamisel. Sama jabur on ka siis ju see loogika - Võimukatel inimestel on palju teadmisi. Inimesed tahavad teadmisi. Järelikult teadmised on võim. See eeldab, kuna inimesed tahavad teadmisi tahavad nad ka võimu. Ja ilma võimuta ei saa sa ju ometi teadmisi hoida ja koguda. Jabur ju. Tegelikkuses suur osa inimesi, kellel tõesti on teadmisi ja soovivad neid juurde, eelistavad võimust loobuda, isegi kui seda neile hõbekandikul pakutakse. Seega on minu meelest väga ebaeetiline väita, et teadmised on võim. Mõelge, mida te väidate. See, et keegi selle kunagi ammu on ilusti ladinakeeles välja öelnud, ei tee seda kohe tõeks ja targasti läbimõeldud tsitaadiks.
Preili arhitekt, ma sooviks väga näha teie unenäodisaini.
Hops!
Sa räägid parajas mahus usust. Tänu sellisele kõne/kirja stiilile ongi Sinu tekstid Sinulikud. Kui Sa hakkaksid kellegi välise soovitusel vähem kirjutama sellest mis Sul mõttesse tuleb (Näiteks usu teemalised mõtted), siis poleks need enam nii Sinu tekstid.
VastaKustuta